Міждержавний підприємницький візит українських аграріїв до Бейрута показав новий вектор експорту та транзиту.Поїздка представницької української делегації агропідприємців до Лівану – непересічна подія. Близький Схід та арабські країни – привабливі й місткі ринки. Зокрема, Саудівська Аравія є головним покупцем українського ячменю.

За кліматичними умовами Ліван має  значно кращі реалії порівняно із сусідніми арабськими країнами – річна норма тут може сягати 370 мм опадів, а це для спекотних територій дуже істотно. Втім, зрозуміло, зернові тут вирощують не надто успішно, ще й через брак земель. Площа країни – всього 10,5 тис. кв. км.

Для порівняння: наші Житомирська й Чернігівська області мають близько 30 тис. кв. км кожна. Розташування країни – доленосне. Це ворота з Європи на Близький Схід і далі, а зі Сходу та Європи – в Африку. Тривала громадянська війна, а також діяльність радикально налаштованої ліванської воєнізованої «партії Аллаха» – Хезболла – завдали важких втрат економіці та процвітанню Лівану, і зараз країна перебуває в стані відновлення.

Дізнатись більше...